TOP 9

народний рейтинг

Як захистити себе від коронавірусу?

Багато вчених згодні у тому, що ніякої загрози людству цей вірус (як і багато попередніх з часу існування людини) не спричинить. Хоча, як показує статистика смертності у світі, велике значення має імунітет та загальний стан пацієнта. Виходить так, що молоді та здорові люди мають більше 90% вірогідності перенести COVID-19 у стані легкої чи середньої тяжкості. Багато людей взагалі хворіють безсимптомно. А от літні люди та люди з хронічними хворобами дійсно у небезпеці. 

Як захиститися від коронавірусу?

  • Підтримуйте свій імунітет. Більше гуляйте на свіжому повітрі, вживайте легку та поживну їжу, подбайте про водний баланс та вітаміни.
  • Вакцинуйтеся! Не потрібно сперечатися про ефективніть тієї чи іншої вакцини - всі дозволені вакцини пройшли сертифікацію і тому мають гарний ступіть захисту. Навіть, якщо ви захворієте, перебіг хвороби буде легшим.
  • Мийте руки якомога частіше, уникайте великих скупчень людей, носіть маску. 

Що робити, якщо ви вже захворіли?

  • Обов'язково майте вдома пульсоксиметр. Цей пристрій показує рівень насичення крові киснем, а це - найбільш важливий показник вашого самопочуття, який береться до уваги лікарями щодо визначення ступеню тяжкості вашого стану.
  • Не займайтеся самолікуванням. За 2 роки медична система України повністю налагодила процес комунікації з інфікованими через сімейного лікаря, тому ви у безпеці. Просто повідомте свого сімейного лікаря про занедужання та регулярно повідомляйте про свій стан.
  • Не виходьте з дому як тільки-но відчули симптоми чи дізналися про контакт з хворим. Зробіть тест та слідкуйте за своїм самопочуттям. 
  • Не панікуйте! Майже половина людей хворіє безсимптомно. Більшість має легкий та середній стан перебігу хвороби. 

Восени нас може чекати нова хвиля коронавірусу, навіть попри те, що активно йже вакцинація населення. Підготуйтеся до можливих наслідків: придбайте пульсоксиметр, а якщо маєте фінансову змогу, то й кисневий концентратор. Це дуже необхідні медичні пристрої, які допоможуть контролювати свій стан та полегшити його за допомогою кисневої терапії. 

 

← Повернутися до Блогу